بازارچه ها

                      بازارچه ها                          

 

با توجه به دستور شهردار محترم تبریز ارائه رهنمودها و راهکارهای لازم و سازنده از طرف مدیرعامل محترم سازمان، معاونت فنی و اجرایی اقدام به مطالعه و بررسی در مورد نحوه احداث بازارهای روز نمود که در این زمینه برای کسب اطلاعات و تجربیات طی ماموریتی به کلانشهرهای تهران، مشهد، شیراز و اصفهان و بازدید از میادین و بازارهای روز این شهرها و همچنین جهت آشنایی با نحوه فعالیت این محلها مذاکراتی با مدیران فنی سازمانهای میادین شهرهای مذکور بعمل آورد.
ایجاد بازارچه های مورد نظر سازمان، علاوه بر جلوگیری از افزایش بی دلیل و بی رویه قیمت محصولات کشاورزی، باغی و سیفی و تنقلاتی و ... موجب دسترسی آسان شهروندان و در نهایت کاهش ترافیکی معابر و خیابانها و پایین آمدن میزان آلودگی هوا و تنظیم بازار در کلانشهر تبریز و ارائه چهره مطلوبی از شهر می گردد. مع الوصف به لحاظ گسترش شهر و نیاز مبرم شهروندان به چنین بازارهایی این سازمان را براساس رسالتی که بر عهده دارد بر آن داشت که اقدام به احداث بازارهای جدیدی به صورت گسترده در تمامی مناطق شهر بنماید که اسامی آنها 7 مورد بشرح ذیل می باشد :
 

1 . بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و دامی شقايق
 

2 . بازار ماهی تبریز
 

3 . بازارچه بيلانكوه
 

4 . بازارچه شهيد صمدي
 

5 . بازارچه شهيد ياغچيان
 

6 . بازارچه میوه و تره بار ميلاد وليعصر 


 7. مرکز خرید و فروش خودرو (بازار خودرو غرب  تبریز)


 

شایان ذکر است سازمان میادین وساماندهی مشاغل شهری شهرداری کلانشهر تبریز با دارا بودن 7 مرکز خرید دائمی کالاهای اساسی و بزرگترین مرکز خرید مواد غذایی و خشکبار و بالغ بر 22 بازارچه محلی موقت میوه و تره بار در راستای تامین مایحتاج اولیه و عمومی خانواده ها در خدمت عموم شهروندان محترم می باشد .

 

 بازارچه   شقایق :  جهت عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و دامی

واقع در خیابان توانیر شمالی - جنب آپارتمان های مسکونی گلپارک


 در این بازارچه  محصولات باغی و زراعی، پروتئینی، لبنی ،حبوبات و سایر مایحتاج عمومی با کیفیت مناسب و زیر قیمت بازار به صورت مستقیم عرضه می شود . 
 

بازار ماهی تبریز : واقع در شهرک باغمیشه - جنب پارک میثاق  در سال 1388 افتتاح شده است- تلفن تماس36677720 -041
به عنوان یکی ازنخستین و بزرگترین مراکز عرضه مستقیم ماهی و آبزیان بهداشتی در تبریز که با مشارکت بخش خصوصی  و مساحت 600 متر مربع بطور سرپوشیده  در زمینه عرضه تخصصی ماهی و پروتئین  و همراه با رستوران غذاهای دریایی  ، پارکینگ وفضای سبز مناسب در حال فعالیت  بوده  و در خدمت شهروندان گرامی

می باشد.

 

 

 

 

 

بازارچه بیلانکوه : واقع در خیابان آبرسانی اول بیلانکوه روبروی مسجد امام علی (ع)  در سال 1387 افتتاح شده است .
بازارچه بیلانکوه با مساحت 600 متر مربع با 38 غرفه ،سرپوشیده و در زمینه عرضه محصولات کشاورزی و دامی ، ارزاق و مایحتاج عمومی  فعالیت داشته و در خدمت شهروندان محترم میباشد.

 

 

بازارچه شهید صمدی : واقع در شهرک نور جنب آپارتمانهای علامه امینی  تلفن تماس:34480292-041
بازارچه شهید صمدی با مساحت 650 متر مربع و تعداد .39 باب مغازه  در زمینه میوه سبزی ومواد غذائی وگوشتی وپروتئینی سر پوشیده در خدمت شهروندان عزیز می باشد.


  

 

 

بازارچه شهید یاغچیان : واقع در شهرک شهید یاغچیان خیابان نور
این بازارچه با مساحت کلی ...... متر مربع  سر پوشیده با مشارکت بخش خصوصی در .....غرفه  در زمینه میوه وپوشاک ومواد غذایی وپروتیین در خدمت شهروندان عزیز میباشد

 

 

بازارچه میوه و تره بار میلاد ولیعصر : واقع در ولیعصر تقاطع خیابان رودکی جنب ساختمان های ایرداک
این بازارچه با مساحت 365 متر مربع در زمینه عرضه محصولات کشاورزی در خدمت شهروندان عزیز می باشد . 
این بازارچه همچنین یکی از زیباترین و مدرن ترین بازارچه های میوه و تره بار شمالغرب کشورمی باشد.
 بازار خودرو تبریز 
:
واقع درشهرک مبل و خودرو مایان 
 دارای مساحتی بالغ بر2200 متر مربع می باشد .
ظرفیت 981 خودرو را دارا می باشد . 

در این بازار ، خدماتی شامل کارشناسی فنی خودرو ، تشخیص رنگ ، احراز اصالت خودرو ، تنظیم قولنامه به شهروندان ارائه میگردد.