بازارچه ها

                      بازارچه ها                          

 

با توجه به دستور شهردار محترم تبریز ارائه رهنمودها و راهکارهای لازم و سازنده از طرف مدیرعامل محترم سازمان، معاونت فنی و اجرایی اقدام به مطالعه و بررسی در مورد نحوه احداث بازارهای روز نمود که در این زمینه برای کسب اطلاعات و تجربیات طی ماموریتی به کلانشهرهای تهران، مشهد، شیراز و اصفهان و بازدید از میادین و بازارهای روز این شهرها و همچنین جهت آشنایی با نحوه فعالیت این محلها مذاکراتی با مدیران فنی سازمانهای میادین شهرهای مذکور بعمل آورد.
ایجاد بازارچه های مورد نظر سازمان، علاوه بر جلوگیری از افزایش بی دلیل و بی رویه قیمت محصولات کشاورزی، باغی و سیفی و تنقلاتی و ... موجب دسترسی آسان شهروندان و در نهایت کاهش ترافیکی معابر و خیابانها و پایین آمدن میزان آلودگی هوا و تنظیم بازار در کلانشهر تبریز و ارائه چهره مطلوبی از شهر می گردد. مع الوصف به لحاظ گسترش شهر و نیاز مبرم شهروندان به چنین بازارهایی این سازمان را براساس رسالتی که بر عهده دارد بر آن داشت که اقدام به احداث بازارهای جدیدی به صورت گسترده در تمامی مناطق شهر بنماید که اسامی آنها 7 مورد بشرح ذیل می باشد :
 

1 . بازارچه صنایع دستی شقايق
 

2 . بازار ماهی تبریز
 

3 . بازارچه بيلانكوه
 

4 . بازارچه شهيد صمدي
 

5 . بازارچه شهيد ياغچيان
 

6 . بازارچه ميلاد وليعصر 
 

7 . مركز خريد و فروش خودرو

 8- بازار خودرو غرب  تبریز 

شایان ذکر است سازمان میادین وساماندهی مشاغل شهری شهرداری کلانشهر تبریز با دارا بودن 8 مرکز خرید دائمی کالاهای اساسی و بزرگترین مرکز خرید مواد غذایی و خشکبار و بالغ بر 22 بازارچه محلی موقت میوه و تره بار در راستای تامین مایحتاج اولیه و عمومی خانواده ها در خدمت عموم شهروندان محترم می باشد .

 

 بازارچه  صنایع دستی  شقایق : واقع در خیابان توانیر شمالی  جنب آپارتملن های مسکونی گلپارک در سال 1388 افتتاح شده است - تلفن تماس: 33281172 -041
اولین مرکز خرید مدرن محلی که با مشارکت بخش خصوصی با مساحت 2210 مترمربع وتعداد50 باب مغازه  می باشد .


 

 

بازار ماهی تبریز : واقع در شهرک باغمیشه - جنب پارک میثاق  در سال 1388 افتتاح شده است- تلفن تماس36677720 -041
به عنوان یکی ازنخستین و بزرگترین مراکز عرضه مستقیم ماهی و آبزیان بهداشتی در تبریز که با مشارکت بخش خصوصی  و مساحت 600 متر مربع بطور سرپوشیده  در زمینه عرضه تخصصی ماهی و پروتئین  و همراه با رستوران غذاهای دریایی  ، پارکینگ وفضای سبز مناسب در حال فعالیت  بوده  و در خدمت شهروندان گرامی

می باشد.

 

 

 

 

 

بازارچه بیلانکوه : واقع در خیابان آبرسانی اول بیلانکوه روبروی مسجد امام علی (ع)  در سال 1387 افتتاح شده است .
بازارچه بیلانکوه با مساحت 600متر مربع  با 38 غرفه ،سرپوشیده و در زمینه عرضه محصولات کشاورزی و دامی ، ارزاق و مایحتاج عمومی  فعالیت داشته و در خدمت شهروندان محترم میباشد.

 

 

بازارچه شهید صمدی : واقع در شهرک نور جنب آپارتمانهای علامه امینی  تلفن تماس:34480292-041
بازارچه شهید صمدی با مساحت 650 متر مربع و تعداد .39باب مغازه  در زمینه میوه سبزی ومواد غذائی وگوشتی وپروتئینی سر پوشیده در خدمت شهروندان عزیز می باشد.


  

 

 

بازارچه شهید یاغچیان : واقع در شهرک شهید یاغچیان خیابان نور
این بازارچه با مساحت کلی ...... متر مربع  سر پوشیده با مشارکت بخش خصوصی در .....غرفه  در زمینه میوه وپوشاک ومواد غذایی وپروتیین در خدمت شهروندان عزیز میباشد

 

 

بازارچه میلاد ولیعصر : واقع در ولیعصر تقاطع خیابان رودکی ولیعصر  -  تلفن تماس 33293184 -041
این مرکز خرید مدرن با مساحت بالغ بر 400متر مربع بصورت سرپوشیده  وغرفه بندی ترکیبی می باشد . 

 

بازار خودرو تبریز : واقع درشهرک مبل و خودرو مایان 
 دارای مساحتی بالغ بر2200 متر مربع می باشد .
ظرفیت 981 خودرو را دارا می باشد . 

در این بازار ، خدماتی شامل کارشناسی فنی خودرو ، تشخیص رنگ ، احراز اصالت خودرو ، تنظیم قولنامه به شهروندان ارائه میگردد.