منوی اصلی
 
 نظرات شهروندان گرامی
نظر شما در مورد سایت میادین چیست؟  
تاریخ : چهارشنبه 20 فروردين 1399     |     کد : 1549

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز؛

کارگاه آموزشی با موضوع بهداشت محیط و سلامت در سبزه میدان برگزار شد

ابراهیم محمدی مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز: رعایت پروتکل های بهداشتی خط قرمز سازمان در میادین تحت نظارت

به گزارش امور ارتباطات سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز، در راستای پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا امروز صبح کارگاه آموزشی بهداشت محیط و سلامت با حضور مدیرعامل سازمان، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان تبریز، کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان تبریز با شرکت جمعی از صیفی کاران، سبزی کاران و کشاورزان فعال دراین میدان با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، در محل سبزه میدان برگزار شد.
ابراهیم محمدی مدیر عامل سازمان، هدف از برگزاری این کارگاه را آگاه سازی و ارائه آموزش های بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط، برای فعالین در سبزه میدان جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع آن در سبزه میدان عنوان کرد.
محمدی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی که از سوی کارشناسان مرکز بهداشت ابلاغ میشود خط قرمز سازمان می باشد گفت: با توجه به اهمیت موضوع، تمامی سکوداران، صیفی کاران و سبزی کاران فعال در این میدان ملزم به رعایت بهداشت فردی و عمومی می باشند و باید از تجهیزات محافظ شخصی اعم از ماسک، دستکش و شیلد محافظ صورت برای جلوگیری از انتقال و شیوع بیماری کرونا استفاده نمایند.
افشانی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان تبریز ضمن تقدیر از مدیرعامل سازمان برای برگزاری این کارگاه از تمامی سکوداران و عرضه کنندگان محصولات کشاورزی خواست برای حفظ سلامتی خود و شهروندان و جلوگیری از شیوع بیماری مسائل بهداشتی را بصورت کامل رعایت کنند.
 
پور زاهد کارشناس مدرس، بهداشت محیط در این کارگاه با تشریح کامل از  عواقب عدم رعایت نکات بهداشتی و استفاده نادرست از تجهیزات و نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی،از شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی خواست همکاری های لازم و ضروری را با سازمان و مرکز بهداشت محیط داشته باشند در غیر این صورت برابر مقررات، ضمن برخورد قانونی با متخلفین، اجازه فعالیت در این میدان به آنان داده نخواد شد.
نماینده سکودارن نیز ضمن تقدیر و قدردانی از برگزاری این کارگاه، از طرف تمامی شرکت کنندگان قول همکاری و همراهی داد.
در پایان به پرسش های شرکت کنندگان جواب داده شد و مقرر شد،
  1. سکوداران بعد از اتمام فعالیت روزانه خود کلیه لوازم و تجهیزات موجود را برای عملیات شستشو و ضدعفونی سکوها جمع آوری نمایند .
  2.  استفاده از ماسک، دستکش و شیلد محافظ صورت ضروری بوده و برای استفاده مداوم از محلول های ضد عفونی برای دست ها تاکید شد.
  3. شستشو و ضدعفونی مستمر سبزه میدان توسط سازمان. (طبق روال قبل)
  4. رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از دست دادن و روبوسی، استفاده از کارت بانکی برای معاملات
 


 


نادر محمودی