منوی اصلی
 
 نظرات شهروندان گرامی
نظر شما در مورد سایت میادین چیست؟  
تاریخ : چهارشنبه 4 تير 1399     |     کد : 1572

مدیرعامل سازمان خبر داد؛

کنترل ترافیک میدان بزرگ میوه و تره بار تبریز مکانیزه می شود

در راستای تحقق شهر هوشمند، تردد خودروئی و فعالیت بارفروشان در میدان بزرگ مـیوه و تره بار تـبریز بصورت هوشمند و مکانیزه مـدیریت می گردد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز در جلسه ای که امروز صبح با حضور مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری تبریز، رئیس اداره اماکن عمومی، پلیس راهور، پلیس پیشگیری، معان اجرایی و بهره برداری، مدیر بازرسی سازمان و معاون اجرائی سازمان حمل و نقل بار در محل اتاق جلسات سازمان برگزار و به بررسی مشکلات و راهکارهای اجرایی در میدان بزرگ میوه و تره بار تبریز جهت ساماندهی ترافیک و سدمعبر پرداخت شد.
ابراهیم محمدی مدیرعامل سازمان با اشاره به دستور شهردار محترم تبریز و با توجه به موضوع مهم تحقق شهر هوشمند که در بودجه سال ۹۹ نیز به آن توجه ویژه ای شده است گفت: ترتیبی اتخاذ خواهیم کرد تا تردد خودروئی و فعالیت بارفروشان در میدان بزرگ مـیوه و تره بار تـبریز بصورت هوشمند و مکانیزه مـدیریت شود.
محمدی، در این جلسه با اشاره به وضعیت ترافیکی در میدان بزرگ میوه و تره بار تبریز گفت: سازمان با همکاری پلیس راهور تبریز اقداماتی را در جهت بهبود و تسهیل در عبور و مرور وسایط نقلیه در خیابان های منتهی به میدان و نیز داخل میدان، انجام داده است ولی با توجه به اینکه اجرای طرح های مطرح شده منوط به همکاری اصناف و بارفروشان در میدان می باشد، متاسفانه افراد معدودی جهت حفظ منافع شخصی خود به طرق مختلف مانع از اجرای طرح ها شده اند.
مدیرعامل سازمان با تاکید بر شناسایی متخلفین و برخورد قانونی با این افراد افزود: جهت ساماندهی اساسی و بهبود وضعیت موجود باید تمامی مراجع ذی صلاح به صورت جدی با سازمان همکاری و تعامل داشته باشند و در راستای هوشمند سازی میادین میوه و تره بار که از مراکز مهم اقتصادی کلانشهر تبریز محسوب می شوند اهتمام ویژه ای داشته باشند.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل نیز اساس مشکلات ترافیکی بوجود آمده را توقف خودروهای سبک و بخصوص تریلرهای باری در خیابانهای منتهی به میدان بزرگ میوه و تره بار دانست و گفت: باید ترتیبی اتخاذ شود تا از توقف خودروها جلوگیری شود.
در این جلسه همچنین بر ساماندهی شرکت های حمل و نقل و صدور بارنامه نیز تاکید شد و مقرر شد در جلسه آینده که در محل میدان بزرگ میوه و تره بار تشکیل خواهد شد، نمایندگان شهرداری منطقه 7 و سازمان پایانه های مسافربری شهرداری و اداره راه داری و حمل و نقل جاده ای تبریز نیز حضور داشته باشند.

 


نادر محمودی