منوی اصلی
 
 نظرات شهروندان گرامی
نظر شما در مورد سایت میادین چیست؟  
تاریخ : دوشنبه 30 تير 1399     |     کد : 1581

ضرورت تقویت زیرساخت ها در میادین میوه و تره بار؛

بررسی مشکلات سبزه میدان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تبریز

در بازدید رؤسای کمیسیونهای "محیط زیست و خدمات شهری "و "تحقیق، نظارت و ارزیابی" شورای اسلامی شهر تبریز از سبزه میدان عنوان شد؛ ضرورت تقویت زیرساخت ها در میادین میوه و تره بار و حمایت قاطع از طرحهای پیشنهادی مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز برای توسعه، بهسازی و تقویت زیرساختها در سبزه میدان.

به گزارش امور ارتباطات سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز، محرم محمد زاده و علی آجودان زاده رؤسای کمیسیونهای خدمات و محیط زیست و تحقیق، نظارت و ارزیابی شورای شهر تبریز بصورت میدانی از سبزه میدان بازدید بعمل آوردند و در جلسه ای که با حضور مدیرعامل سازمان، شهردار منطقه 6 تبریز، هیات امناء کشاورزان و نمایندگان اصناف میدان برگزار شد به بررسی مشکلات و راهکارهای آن پرداختند.
ابراهیم محمدی مدیرعامل سازمان با توضیح مشکلات و دلایل آنها در سبزه میدان عنوان کرد: برای حل دائمی مشکلات سبزه میدان باید زیرساخت های این میدان تقویت شود تا بتواند پاسخگوی حجم واردات و صادرات سبزیجات، صیفی جات و میوه برای سالهای آینده نیز باشد.
وی گفت: با تحقیقات و بررسی های انجام یافته به این نتیجه رسیده ایم که باید زیرساخت های سبزه میدان بصورت اساسی تقویت شود تا با بهسازی و توسعه بتواند بصورت مرکز بزرگ رفاهی خدماتی برای مراجعه کنندگان رائه خدمات نماید .
وی ادامه داد: برای حل مشکلات ترافیکی نیز باید مامورین پلیس راهور در ساعات اوج ترافیکی میدان حضور داشته باشند که متاسفانه علی رغم درخواست ها و نیز تشکیل جلسات متعدد،  نتیجه مطلوبی از سوی پلیس راهور جهت حضور مستمر در میدان حاصل نشده است.
محمدی با بیان اینکه این سازمان از مردم و برای مردم است گفت؛ تمام امکانات و تجهیزات سازمان را برای رفع مشکلات بکار برده است ولی هیچکدام از برنامه های سازمان به سرانجام نخواهد رسید مگر با تعامل صمیمانه و همکاری اصناف و کشاورزان درسبزه میدان .
رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر تقویت زیرساختها در سبزه میدان از طرح های پیشنهادی مدیرعامل سازمان برای بهسازی و تقویت سبزه میدان حمایت کرد و افزود: در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورا، جلساتی در خصوص بررسی  مشکلات میادین داشته ایم و با توجه به بازدیدهای میدانی متعدد از میادین و بررسی های انجام شده به راهکارهای مناسب و نتایج مطلوبی دست پیدا کرده ایم که البته برای حل این مشکلات باید اصناف همکاری های لازم را با کمیسیون وسازمان داشته باشند.
موضوع تنظیف، رفت و روب و پسماند از دیگر مسائل مطرح شده توسط نمایندگان اصناف بود که رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورا گفت:  این میدان یکی از مراکز حساس خدماتی است که در شرایط کنونی و کرونایی بسیار حائز اهمیت می باشد که انصافا سازمان در این مورد با ضدعفونی مستمر و نصب دستگاه شستشو و ضدعفونی در ورودی میدان اقدامات مهمی  در این رابطه انجام داده و شهرداری منطقه ۶  هر روز در دونوبت کاری و با ۸ پاکبان مستقر در میدان وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهند، به نظر می رسد اصناف و کشاورزان نیزباید در مورد نظافت و جمع آوری پسماند و رعایت پروتکل های بهداشتی تمام تلاش خود را انجام دهند.
علی آجودان زاده رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و ارزیابی شورای شهر تبریز نیز با حمایت از طرح های عنوان شده بر توسعه و تجهیز سبزه میدان بصورت اساسی گفت: جهت اجرای طرح توسعه و تقویت زیرساختها حمایت لازم و تلاش خود را خواهم کرد.
آجودان زاده در ادامه گفت :یکی از مسائل  اساسی اصناف این میدان ترافیک شدید در ورودی و داخل محوطه است که چندین سال است مشکلات فراوانی را در پی داشته و به یکی از دغدغه های اساسی سازمان و اصناف و کسبه  تبدیل شده و با پیگیرهایی که توسط سازمان صورت گرفته متاسفانه این مشکل هنوز پابرجاست .البته برای رفع این مشکل نیاز به حمایت ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی داریم که حتما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: از دیگر مشکلات مطرح شده  وضعیت آسفالت این میدان است که هر ساله سازمان با همکاری شهرداری منطقه ۶  نسبت به  آسفالت ریزی و لگه گیری آن اقدام می کند  ولی به دلیل رفت و آمد خودوهای سنگین و استهلاک بیش از حد آسفالت زودتر دچار مشکل می شود که برای حل این معضل باید به دنبال راه حل اساسی باشیم تا هر ساله بار مالی برای شهرداری نداشته باشد .
 
شایان ذکر است در این جلسه هیات امناء کشاورزان و نمایندگان اصناف سبزه میدان، مشکلات خود را مطرح کرده و آنان نیز حمایت خود را از طرح های بهسازی و تقویت زیرساختها در سبزه میدان را اعلام کردند.
 


PDF چاپ چاپ