منوی اصلی
 
 نظرات شهروندان گرامی
نظر شما در مورد سایت میادین چیست؟  
تاریخ : جمعه 1 اسفند 1399     |     کد : 1639

در نشست مشترک مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری و معاونین خدمات شهری مناطق شهرداری تبریز عنوان شد:

احداث بازارچه های محلی با همکاری مناطق شهرداری تبریز

در نشست مشترک معاونین خدمات شهری که با حضور جانشین معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز و مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز برگزار شد؛ ساماندهی دستفروشان سطح شهر با همکاری سازمان میادین وساماندهی مشاغل شهری در دستور کار معاونین خدمات شهری مناطق شهرداری تبریز قرار گرفت.

به گزارش امور ارتباطات سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز، نشست مشترک مدیرعامل سازمان با معاونین خدمات شهری شهرداری های مناطق 10 گانه  با حضور جانشین معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز جهت تبادل نظر و ارائه راهکارهایی برای  ساماندهی دستفروشان سطح شهر و وانت های میوه فروشی  با میزبانی سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری تشکیل شد.
ابراهیم محمدی مدیرعامل سازمان با اشاره به اینکه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و ساماندهی دستفروشان از وظایف ذاتی این سازمان می باشد گفت: بدلیل برخی محدودیت ها از جمله در اختیار نداشتن زمین مناسب برای احداث بازارچه های محلی برای ساماندهی، سازمان نمی تواند به تنهایی، اقدامات قابل قبولی را در این حوزه انجام دهد و باید مناطق شهرداری در این حوزه بعنوان بازوان توانمند شهرداری به یاری سازمان بتوانند با واگذاری و احداث بازارچه ها اقدامات ارزشمندی ارائه نمایند.
محمدی ادامه داد: احداث بازارچه های محلی در دراز مدت می تواند ضمن رونق در کسب و کار و محلی برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی، اشتغالزایی را نیز برای شهروندان بهمراه  داشته و همچنین تبدیل به محل پایدار برای درآمد شهرداری باشد.
مدیرعامل سازمان با بیان اینکه خودروهای سیار اغذیه فروشی نیز نیازمند ساماندهی می باشند گفت: وضعیت استقرار و بهداشتی خودروهای اغذیه فروشی در سطح شهر نامطلوب می باشد و باید ضمن شناسائی آنها توسط مناطق شهرداری از طریق این سازمان با در نظر گرفتن موقعیت فضایی مناسب در جانمائی برای عدم ایجاد سد معبر، وضعیت ظاهری زیبا و رعایت کامل بهداشت ساماندهی شوند.
قوام جانشین معاون خدمات شهری شهرداری تبریز با تاکید بر اهمیت تشکیل این جلسه برای ساماندهی دستفروشان و وانت های میوه فروشی سطح شهر دستورات لازم را برای همکاری و تعامل بیشتر با سازمان را صادر نمود و گفت: رفاه و آسایش شهروندان اولویت شهرداری در این ساماندهی می باشد و باید برای تسهیل در عبور و مرور و ترافیک خودروئی تمام توان خود را بکار گیریم تا بتوانیم رضایت شهروندان را جلب نماییم.
ساماندهی دستفروشان بصورت ساماندهی در محل، ساماندهی وانت بار های میوه فروشی، ساماندهی هفته بازار ها و احداث بازارچه های محلی از دیگر محورهای مورد بحث جلسه بود که در خصوص آنها بحث و تبادل نظر شد.
 در پایان مقرر گردید، شناسایی و ساماندهی دستفروشان سطح شهر توسط مناطق بصورت ساماندهی در محل با همکاری سازمان میادین وساماندهی مشاغل شهری صورت گیرد و همچنین معاونین خدمات شهری از طریق واحد املاک مناطق نسبت به مکان یابی برای احداث بازارچه اقدام و پیشنهادات خود را جهت بررسی در اختیار سازمان قرار دهند.


PDF چاپ چاپ